• Aktualności
  • 2019-04-02 18:47:11 r.

Wizyta delegacji ze Lwowa

W dniach 26-27 marca br. Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie gościł delegację przedstawicieli Szpitala Miejskiego nr 4 we Lwowie. Placówka jest naszym wschodnim partnerem, z którym wspólnie złożony został projekt rozwoju współpracy transgranicznej w zakresie opieki senioralnej.

W trakcie spotkania goście odwiedzili oddziały szpitalne, które zostały wyremontowane w ramach projektu „Kobieta i Dziecko”, Oddział Opieki Paliatywnej oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Zapoznali się również z organizacją i funkcjonowaniem poradni specjalistycznych.

Czwarty Miejski Szpital Kliniczny zabezpiecza świadczenia medyczne w dzielnicy Halickiej we Lwowie. Podstawową i specjalistyczną opiekę ambulatoryjną zapewnia przychodnia przyszpitalna, wtórną opiekę - 3 oddziały szpitalne. Wśród jednostek stacjonarnych ulokowano w nim: miejski oddział reumatologii, w którym stworzono specjalistyczny ośrodek reumatologii i osteoporozy, miejski oddział endokrynologii i oddział opieki paliatywnej. Pomoc udzielana jest również w zakładach opieki dziennej. Ponadto w oddziale klinicznym znajdują się: poradnia dla kobiet, oddział profilaktyki, oddział fizjoterapii, oddział rentgenologii oraz poradnie: kardiologiczna, endokrynologiczna, chirurgiczna, urologiczna, okulistyczna, otolaryngologiczna, reumatologiczna, chorób zakaźnych, dermatologiczna, gastroentorologiczna, neurologiczna i laboratorium kliniczne. W szpitalu dostępnych jest przez całą dobę łącznie 160 łóżek. Szpital jest bazą edukacyjną dla wydziałów Uniwersytetu Medycznego im. D. Halickiego.

Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń pomiędzy jednostkami.

Więcej zdjęć na profilu na www.facebook.com