Jak co roku krośnieński Szpital włącza się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sobotę kolorowy korowód wolontariuszy Orkiestry przejdzie po oddziałach szpitalnych z gitarą i kolędą na ustach. Cel Szpitala i 28. Finału WOŚP jest ten sam: zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

  • Aktualności
  • 2020-01-08 09:52:15 r.

Orszak Trzech Króli w krośnieńskim Szpitalu

Nie wszyscy wierni mogli uczestniczyć w procesjach związanych uroczystością Objawienia Pańskiego, popularnie zwaną Trzech Króli. Część z nich musiała te świąteczne dni spędzić w Szpitalu im. Jana Pawła II w Krośnie. Nie zapomnieli o nich członkowie Zespołu Śpiewaczego z miejscowości Kobylany, którzy przybyli do tej placówki, aby wspólnie pomodlić się i zaśpiewać kolędy. Mszy świętej w szpitalnej kaplicy przewodniczył ks. Stanisław Wójcik w asyście ks. Ryszarda Pelca.

Po Mszy św. zabrzmiało kilka kolęd, m.in. w wykonaniu Zbigniewa Mięsowicza z Węglówki, znanego w Polsce grającego na harmonijce ustnej muzykanta. Z kolei „kolędnicy” odwiedzili chorych i personel pracujący w krośnieńskim Szpitalu.