Zachęcamy do korzystania z Podkarpackiego Systemu Informacji Medycznej - https://psim.podkarpackie.pl/strona-glowna | Informujemy, iż od 12 lutego (środa) br. rozpocznie się rejestracja do poradni specjalistycznych dla dorosłych na II półrocze 2020 r.
NIP: 684-21-20-222 | REGON: 000308620 | KRS: 0000014669 strona główna BIP mapa strony kontakt


dla słabowidzących
Szpital
O Szpitalu

- Strona główna - Rys historyczny

Administracja

- Dyrekcja - Jednostki administracji

Strategia

- Statut - Regulamin organizacyjny - Rada Społeczna - Misja i wizja szpitala - Programy zdrowotne - Certyfikaty

Środki zewnętrzne

- Wykaz zrealizowanych projektów

Cennik usług

- Cennik

Kody resortowe jednostek organizacyjnych

- Kody resortowe

Świadczone usługi

- Stołówka - Pralnia - Centralna Sterylizatornia - Powierzchnie pod reklamę - Naprawa sprzętu medycznego

Inne jednostki współpracujące

- Centrum Kardiologii Inwazyjnej Elektroterapii i Angiologii w Krośnie - Fresenius Nephrocare Polska - Krwiodawstwo - SPZO Stomatologii Krosno - Affidea Polska

Ogłoszenia i Przetargi

- Ogłoszenia - Zamówienia publiczne - Plan zamówień publicznych 2020

Materiały naukowo-dydaktyczne pracowników

- Publikacje

Staże, praca i praktyki

- Staże kierunkowe - Praktyki studenckie - Praca/Kariera

Komisja Etyki

- Informacje

Pełnomocnik ds. Praw Pacjenta

- Tryb składania wniosków i skarg - Ustawa o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta - Karta praw i obowiązków pacjenta - Podziel się spostrzeżeniami

Pielęgniarka Społeczna

- Przemoc w rodzinie - Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem

Towarzystwo Przyjaciół Szpitala

- Działalność

Związki zawodowe

- Wykaz

Duszpasterstwo

- Działalność

Kontakt

- Dane teleadresowe - Mapa dojazdu - Formularz kontaktowy - Plan budynków - Przydatne linki
Aktualności :.

Najlepsza położna w Polsce pracuje w krośnieńskim Szpitalu!

Dodano: 2020-01-09 07:05:25

Janina Frączek z Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie wygrała ogólnopolski konkurs "Położna na medal". Uhonorowały ją pacjentki oddając 960 głosów. Położna na medal - Janina Frączek od początku swej drogi zawodowej czyli od 32 lat pracuje w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym krośnieńskiego Szpitala. W swojej karierze uczestniczyła w liczbie porodów liczonych w tysiącach.

– Praca położnej to dla mnie nie tylko wyuczony i praktykowany od lat zawód. To codzienny, niewiarygodnie bliski kontakt z ludźmi, bez którego, przyznaję, nie wyobrażam sobie życia. Mam to szczęście, że spotykam i towarzyszę im w jednym z prawdopodobnie najpiękniejszych momentów w ich życiu, kiedy zostają rodzicami. A ten moment zapamiętuje się na całe życie! – mówi Janina Frączek, położna na medal.

Położna jest zawodem wymagającym powołania. Opieka nad ciężarnymi, świeżo upieczonymi mamami i noworodkami, a często również wsparcie jakie położne dają całym rodzinom wiążą się ze szczególną odpowiedzialnością i zaangażowaniem. To właśnie umiejętność empatycznego bycia w tak szczególnej chwili jaką jest czas narodzin dziecka - dostrzegły pacjentki, dlatego pewne jest: położna z krośnieńskiego Szpitala otrzymała najwyższe odznaczenie za swoją pracę - są nimi słowa uznania płynące od licznych pacjentek. Do gratulacji włączyła się dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie: - Jest nam niezmiernie miło, iż wśród kadry Szpitala jest osoba, która została dostrzeżona przez pacjentki w skali kraju. Dyrekcja przygotowuje się do oficjalnych gratulacji dla pani Janiny Frączek. Krośnieński Szpital prowadzi liczne działania mające na celu honorowanie pracowników, którzy wykazują się pozytywną postawą, a także przez swoje umiejętności zawodowe, personalne budują przyjazny wizerunek krośnieńskiego Szpitala - powiedział Piotr Czerwiński - dyrektor krośnieńskiego Szpitala.

- Ważny jest cel konkursu: podnoszenie w społeczeństwie świadomości roli, jaką położne odgrywają dzisiaj w opiece okołoporodowej. Położna to nie tylko troskliwość i opiekuńczość, ale także coraz wyższe kompetencje medyczne i związana z nimi odpowiedzialność - dodała Krystyna Krygowska - położna oddziałowa Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala.

Głosowanie w konkursie, w którym już po raz szósty wyłoniono trzy najlepsze położne w kraju i najlepsze położne w poszczególnych województwach, trwało od 1 kwietnia i zakończyło się 31 grudnia. Drugie miejsce zajęła Ewa Klik z Warszawy (814 głosów), trzecie Danuta Przybyłko z Dąbrowy Górniczej (789 głosów). Nad kampanią i konkursem, patronat honorowy objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, patronatów merytorycznych udzieliły: Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja "Rodzić po Ludzku", Stowarzyszenie "Dobrze Urodzeni" oraz Polskie Centrum Edukacji.

O tym wydarzeniu napisali także:
- nowiny24.pl - "Janina Frączek wygrała w ogólnopolskim konkursie "Położna na medal". Od 32 lat odbiera porody w szpitalu w Krośnie"
- mjakmama24.pl - "Najlepsze położne w kraju wybrane. „Położną na medal” została Janina Frączek z Krosna"
- rzeszów.wyborcza.pl - "Pacjentki wybrały położne na medal. Ta najlepsza pracuje w Krośnie"
- poloznanamedal.info - "Joanna Frączek"
- terazkrosno.pl - "Położna na medal pracuje w szpitalu w Krośnie"
- mamy-czas.pl - "Najlepsze położne w kraju wybrane. Tytuł „Położnej na medal” otrzymała Janina Frączek z Krosna"
- korsosanockie.pl - "Tegoroczny tytuł "Położnej na medal" zdobyła położna z Krosna!"
- rynekzdrowia.pl - "Tegoroczna "Położna na medal" pracuje w Krośnie"
- bialystokonline.pl - "Znamy wyniki konkursu "Położna na medal". Kto wygrał w Podlaskiem?"
- kobieta.onet.pl - "Wybrano najlepsze położne w Polsce. Dla kogo pierwsze miejsce?"
- trendyradio.pl - "Janina Frączek z Krosna najlepszą położną w kraju"
- rzeszow24.pl - "Najlepsza położna w Polsce pracuje na Podkarpaciu!"
- radio.rzeszow.pl - ""Położna na medal" pracuje w Krośnie"

wróć do aktualności
Dla Pacjenta / Interesanta Dla Instytucji / Firm
  Rejestracja do poradni on-line   Sprawdź harmonogram poradni   Aktualne kolejki oczekujących   Rozkład jazdy MKS   Transmisja Danych Pożarowych

  Zamówienia publiczne
Chcemy być coraz doskonalsi - podziel się uwagami i spostrzeżeniami
Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie Administrator | Polityka plików "cookies" | Facebook | ul. Korczyńska 57, 38-400 Krosno | tel. 134378000