• Aktualności
  • 2020-01-09 07:05:25 r.

Najlepsza położna w Polsce pracuje w krośnieńskim Szpitalu!

Janina Frączek z Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie wygrała ogólnopolski konkurs "Położna na medal". Uhonorowały ją pacjentki oddając 960 głosów. Położna na medal - Janina Frączek od początku swej drogi zawodowej czyli od 32 lat pracuje w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym krośnieńskiego Szpitala. W swojej karierze uczestniczyła w liczbie porodów liczonych w tysiącach.

– Praca położnej to dla mnie nie tylko wyuczony i praktykowany od lat zawód. To codzienny, niewiarygodnie bliski kontakt z ludźmi, bez którego, przyznaję, nie wyobrażam sobie życia. Mam to szczęście, że spotykam i towarzyszę im w jednym z prawdopodobnie najpiękniejszych momentów w ich życiu, kiedy zostają rodzicami. A ten moment zapamiętuje się na całe życie! – mówi Janina Frączek, położna na medal.

Położna jest zawodem wymagającym powołania. Opieka nad ciężarnymi, świeżo upieczonymi mamami i noworodkami, a często również wsparcie jakie położne dają całym rodzinom wiążą się ze szczególną odpowiedzialnością i zaangażowaniem. To właśnie umiejętność empatycznego bycia w tak szczególnej chwili jaką jest czas narodzin dziecka - dostrzegły pacjentki, dlatego pewne jest: położna z krośnieńskiego Szpitala otrzymała najwyższe odznaczenie za swoją pracę - są nimi słowa uznania płynące od licznych pacjentek. Do gratulacji włączyła się dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie: - Jest nam niezmiernie miło, iż wśród kadry Szpitala jest osoba, która została dostrzeżona przez pacjentki w skali kraju. Dyrekcja przygotowuje się do oficjalnych gratulacji dla pani Janiny Frączek. Krośnieński Szpital prowadzi liczne działania mające na celu honorowanie pracowników, którzy wykazują się pozytywną postawą, a także przez swoje umiejętności zawodowe, personalne budują przyjazny wizerunek krośnieńskiego Szpitala - powiedział Piotr Czerwiński - dyrektor krośnieńskiego Szpitala.

- Ważny jest cel konkursu: podnoszenie w społeczeństwie świadomości roli, jaką położne odgrywają dzisiaj w opiece okołoporodowej. Położna to nie tylko troskliwość i opiekuńczość, ale także coraz wyższe kompetencje medyczne i związana z nimi odpowiedzialność - dodała Krystyna Krygowska - położna oddziałowa Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala.

Głosowanie w konkursie, w którym już po raz szósty wyłoniono trzy najlepsze położne w kraju i najlepsze położne w poszczególnych województwach, trwało od 1 kwietnia i zakończyło się 31 grudnia. Drugie miejsce zajęła Ewa Klik z Warszawy (814 głosów), trzecie Danuta Przybyłko z Dąbrowy Górniczej (789 głosów). Nad kampanią i konkursem, patronat honorowy objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, patronatów merytorycznych udzieliły: Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja "Rodzić po Ludzku", Stowarzyszenie "Dobrze Urodzeni" oraz Polskie Centrum Edukacji.

O tym wydarzeniu napisali także:
- nowiny24.pl - "Janina Frączek wygrała w ogólnopolskim konkursie "Położna na medal". Od 32 lat odbiera porody w szpitalu w Krośnie"
- mjakmama24.pl - "Najlepsze położne w kraju wybrane. „Położną na medal” została Janina Frączek z Krosna"
- rzeszów.wyborcza.pl - "Pacjentki wybrały położne na medal. Ta najlepsza pracuje w Krośnie"
- poloznanamedal.info - "Joanna Frączek"
- terazkrosno.pl - "Położna na medal pracuje w szpitalu w Krośnie"
- mamy-czas.pl - "Najlepsze położne w kraju wybrane. Tytuł „Położnej na medal” otrzymała Janina Frączek z Krosna"
- korsosanockie.pl - "Tegoroczny tytuł "Położnej na medal" zdobyła położna z Krosna!"
- rynekzdrowia.pl - "Tegoroczna "Położna na medal" pracuje w Krośnie"
- bialystokonline.pl - "Znamy wyniki konkursu "Położna na medal". Kto wygrał w Podlaskiem?"
- kobieta.onet.pl - "Wybrano najlepsze położne w Polsce. Dla kogo pierwsze miejsce?"
- trendyradio.pl - "Janina Frączek z Krosna najlepszą położną w kraju"
- rzeszow24.pl - "Najlepsza położna w Polsce pracuje na Podkarpaciu!"
- radio.rzeszow.pl - ""Położna na medal" pracuje w Krośnie"