Jak co roku krośnieński Szpital włącza się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sobotę kolorowy korowód wolontariuszy Orkiestry przejdzie po oddziałach szpitalnych z gitarą i kolędą na ustach. Cel Szpitala i 28. Finału WOŚP jest ten sam: zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

  • Aktualności
  • 2020-01-20 12:55:04 r.

Zabawa choinkowa dla dzieci

Niezwykła radość malowała się na twarzach około 250 dzieci pracowników krośnieńskiego Szpitala, które uczestniczyły w zabawie choinkowej zorganizowanej 18 stycznia br. w "Dobrym smaku przy ul. Bieszczadzkiej w Krośnie. Inicjatorem wydarzenia był Piotr Czerwiński - dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie, zaś wsparcia udzielili: Towarzystwo Przyjaciół Szpitala, Jerzy Borcz - Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Kierownicy Oddziałów Szpitala oraz członkowie Komisji Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Na bal przybyły królewny, wróżki, motylki, biedronki, pszczółki, czarodzieje i wiele innych bajkowych, kolorowych postaci. W pięknie udekorowanej sali na dzieci czekała wesoła ekipa, która zabrała maluchy zaczarowanym pociągiem w podróż do krainy Świętego Mikołaja. Zabawie towarzyszyły bańki mydlane, sztuczny śnieg, mgła, wystrzałowe cukierki, konfetti, dmuchana dekoracja. Maskotki Kucyk Billy, Kotek Gapcio, Pingwinek i Pyrdek tańczyły wspólnie z dziećmi oraz angażowały rodziców do wspólnej zabawy. Natomiast Praculinka przekonywała dzieci do zdrowego stylu życia - jedzenia owoców i warzyw.Zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się konkurs na najbardziej finezyjny strój zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Szpitala. Jury w składzie: Piotr Czerwiński - dyrektor Szpitala, Jerzy Borcz - Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Małgorzata Szybiak - prezes Towarzystwa Przyjaciół Szpitala, Mariusz Sebastianka - przedstawiciel kierowników Oddziałów Szpitala - miało nie lada problem z wyborem najbardziej finezyjnego stroju. Każde dziecko było pięknie i kolorowo ubrane, jednak uwagę jury zwróciły stroje maluchów: kotka, indyjskiej księżniczki oraz robota. Troje dzieci otrzymało nagrody główne, zaś kolejne 17 przebrań zostało wyróżnionych. Emocji było co niemiara. Jury nagrodziło upominkami również każde dziecko biorące udział w konkursie.W przerwach pomiędzy karnawałowymi szaleństwami dzieci mogły posilić się przekąskami - pysznościami przygotowanymi przez restaurację "W dobrym smaku". Punktem kulminacyjnym zabawy były odwiedziny Świętego Mikołaja, który rozdawał dzieciom prezenty. Były zdjęcia, uśmiechy i emocjonujące rozmowy z Mikołajem. Niestety, nawet tak wspaniałe szaleństwa karnawałowe musiały dobiec końca. Nic jednak straconego - jak zapowiada Pan Dyrektor - kolejna zabawa karnawałowa dla dzieci już za rok!

O tym wydarzeniu napisali także:
- krosno.naszemiasto.pl - "Wojewódzki Szpital Podkarpacki zorganizował bal karnawałowy dla dzieci pracowników. Cieszył się wielkim powodzeniem [ZDJĘCIA]"