• Aktualności
  • 2024-01-19 07:09:11 r.

Pielęgniarka roku w Krośnie

Jest nam niezwykle miło poinformować, iż Małgorzata Fil - pielęgniarka Oddziału Urazowo-Ortopedycznego krośnieńskiego Szpitala zajęła pierwsze miejsce w powiecie krośnieńskim w plebiscycie medycznym "Hipokrates 2023". Dzisiaj dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II - Leszek Kwaśniewski pogratulował sukcesu laureatce.

"Hipokrates" jest to konkurs, w którym pracowników ochrony zdrowia zgłaszają do nagród pacjenci. Ta ocena jest oczywiście subiektywna i zależy od doświadczeń każdego z nas. Pozwala ona docenić medyków nie tylko za samo leczenie, lecz także za kulturę osobistą i podejście do pacjenta.

Małgorzata Fil pracuje również jako pielęgniarka środowiskowa w opiece długoterminowej w Krościenku Wyżnym. Wzorem, który stara się naśladować w swojej pracy, jest nieżyjąca już pielęgniarka Danuta Grygolec - która zawsze była gotowa nieść pomoc potrzebującym.

Teraz, po prawie trzydziestu latach pracy w zawodzie, wie, że jest to fach piękny, ale jednocześnie trudny i bardzo wymagający.

Dyplom "Pielęgniarka Roku 2023 w Krośnie" odebrała 22 listopada 2023 roku w Rzeszowie.